ערכה מומלצת לטיפוח השיער

Share Post:

ערכה מומלצת לטיפוח השיער

כל אחד ואחת מאתנו ניחן בשיער יחיד ומיוחד. גורמים רבים משפיעים על איך שהוא נראה ומתנהג – סוג השיער, הגנטיקה שלנו, אורח החיים, מצבים של סטרס ומתח נפשי.

וכן אילו חומרים ותכשירים נגישים עבורנו בשגרת היום-יום. כולנו רוצים להבין יותר טוב את השיער שלנו, לאבחן אותו לעומק ולגזור מכך משמעויות לגבי איזו שגרת טיפוח צריכה להיות לו.

על מנת שיצמח חזק, בריא , גמיש ומלא בברק. במאמר זה נסביר כל מה שצריך לדעת על טיפוח שיער, סוגי שיער , תכשירים שונים כמו שמפו ללא מלחים .

מסיכה לשיער וכן ערכה לטיפוח השיער , ניתן דוגמאות לסוגי שגרות טיפוח שונות ונענה על כל השאלות הכי חמות.

השיער שלנו – מה הוא אומר עלינו?

ידוע שהעיניים הן החלון אל תוך הנשמה – אבל מה לגבי השיער? השיער הוא אלמנט כל כך חשוב במראה שלנו .

הוא יכול לשנות לחלוטין את התחושה שנוצרת סביבנו , את הדעות הקדומות שייווצרו עלינו , את היכולת שלנו להביע את עצמנו ועוד.

כשהשיער שלנו מוזנח , פרוע , מלא בנזקים עקב שימוש בחומרים שונים .

החלקות או טיפולים שהזיקו לו לאורך השנים – אנחנו משדרים משהו אחד, וכשהשיער שלנו חיוני , מלא ברק , גמיש ובריא – אנו משדרים משהו שונה לחלוטין.

טיפוח השיער

מדוע חשוב לדאוג לשגרת טיפוח לשיער?

כאמור, השיער שלנו הוא המסגרת לפנים שלנו – חלק כל כך גדול מאתנו, שמייצג את מי שאנחנו , את הטעם האישי שלנו , והרבה מהאישיות שלנו. הוא מהדברים הראשונים שמבחינים בהם כשפוגשים אותנו .

חשוב מאוד לדאוג לשגרת טיפוח לשיער שלנו, שתכלול את כל השלבים, הטכניקות והמוצרים הרלוונטיים עבור סוג השיער שלנו , המצב הנוכחי שלו והיעדים שלנו הכוללים אותו.

שיער בריא , מלא , עתיר בברק וגמישות הוא כרטיס הביקור הכי טוב שיש – ויעניק לנו ביטחון ותחושה טובה לא משנה איפה נהיה.

אילו סוגים של מטרות ניתן להשיג בעזרת שגרת טיפוח לשיער?

שגרת טיפוח השיער שלנו תראה שונה מאוד מזו של חברינו, והסיבה פשוטה מאוד – לכל אחד מאתנו יש סוג שיער שונה . עם גנטיקה שונה ,

היסטוריה שונה , מטרות שונות ויכולת שונה לשנות את המצב הנוכחי ולהגשים אותן.

כל שגרת טיפוח שיער צריכה להיות מותאמת באופן מדויק לבעליה – שכן מוצרים ותכשירים שיהיו טובים עבורכם , עלולים לעשות נזק או פשוט לא לעבוד כלל עבור חבריכם .

איגדנו עבורכם את המטרות ששגרת טיפוח עם ערכה לטיפוח השיער יכולה לסייע להן:

התמודדות עם שיער דליל

מי מאתנו שמתמודד עם שיער דליל, יודע כמה תסכול מעורב בעניין. שיער דליל יכול להוביל להיווצרות של קרחות קטנות ,

למראה שיער שאינו אחיד , לקרקפת שמציצה מבין השעירות , ולחוסר ביטחון עצמי עמוק.

שיער דליל מאפיין נשים וגברים כאחד , וקיום ישנן מספר דרכים להתמודד עם הבעיה ולעודד צמיחה של שיער בחלקים הדלילים .

נכון , תמיד אפשר באופן עקרוני ללכת ולבצע השתלת שיער – אך מומלץ לפני שניגשים לצעדים

דרסטיים שכאלה, לבחון את האפשרות של שינוי בשגרת הטיפוח שלכם, ולראות אילו תוצאות היא מביאה לכם.

רצון לחזק את השיער

כאשר השיער שלנו חלש ושברירי , הוא נשבר בקלות, נתלש, מתקרזל , נושר ובאופן כללי נראה חסר ברק וחיים .

בעזרת התכשירים הנכונים ניתן להחזיר את החיות לשיער , לחזק אותו ולעזור לו לפתח גמישות שתמנע ממנו להישבר בקלות .

רצון להאריך את השיער

ישנם אנשים שהגנטיקה שלהם משפיעה על כמה הם מצליחים להאריך את השיער שלהם . בעזרת שגרת טיפוח ייעודית הכוללת ערכה לטיפוח השיער .

ניתן לאותת לקרקפת להצמיח שיער ולהאריך אותו , וכך לקבל מראה ארוך יותר ומלא יותר של שיער הראש.

שגרת טיפוח לסוגי שיער שונים

כידוע, ישנם לא מעט סוגי שיער. לכל אחד מהם צריך להתאים שגרת טיפוח ייעודית . שתסייע לו לשגשג ולהיות הכי בריא ויפה שהוא יכול להיות,

תדגיש את התכונות הייחודיות שלו ותתרום למראה אחיד ובריא. למשל:

ערכה מומלצת לטיפוח השיער
ערכה מומלצת לטיפוח השיער

שגרת טיפוח עבור שיער מתולתל

המתולתלים והמתולתלות שבינינו כבר יודעים, ששיער מתולתל דורש גישה שונה לחלוטין מאשר שיער חלק או גלי .

כמות התכשירים המתיימרים לעשות לכם תלתלים מושלמים היא אין סופית – וצריך לדעת לבנות שגרת טיפוח לשיער מתולתל שתכלול שמפו לשיער מתולתל, מסיכה לשיער מתולתל,

ובאופן כללי ערכה לטיפוח השיער שתהיה מותאמת לכל התכונות הנפלאות של התלתלים שלכם.

שגרת טיפוח עבור שיער חלק

שגרת טיפוח עבור שיער חלק מטבעו תראה שונה מאשר שגרת טיפוח לשיער שעבר החלקה . במידה והגנטיקה שלכם נוטה לשיער חלק כמו מקלות,

תצטרכו להגדיר לעצמכם מהן המטרות שלכם עבור השיער – למשל, לקבל עוד נפח – ולהתאים לשגרת הטיפוח שלכם מוצרי טיפוח לשיער שיקדמו אתכם אל עבר המטרה ויעזרו לכם לצאת מהבית כל יום בשא הביטחון.

איך נראה עולם טיפוח השיער ב- 2024

כיום, עולם הטיפוח לוקח צעדי ענק מדי שנה אל עבר תכשירים חדשניים, המתיימרים להעניק תוצאות מרהיבות, בכל התחומים.

תחום טיפוח השיער גם הוא לא זר בנוף של החדשנות, אך בנוסף לכך ישנו נדבך של גישה שונה לגמרי אל טיפוח לשיער מאשר לפני עשור או שניים .

איך נראה עולם טיפוח השיער היום ואיך הוא שונה מלפני מספר שנים?

התמקדות בגישה הטבעית

קודם כל, ישנו שינוי מהותי שנראה בכל פינה בעולם טיפוח השיער , הוא ההתמקדות בגישה הטבעית . לאחר שנים של התמקדות בתכשירים כימיים שונים .

וטיפולים שבעיקר הרסו את השיער הטבעי שלנו וניסו להפוך אותו למשהו אחר בכל מחיר – כיום הגישה היא להעניק לשיער שלנו אהבה , עדינות, ולהזין אותו בכל מה שטוב וטבעי .

על כן , מוצרים כמו שמפו ללא מלחים , מסיכה לשיער מחומרים טבעיים וכולי כל כך פופולאריים בקרב קהל היעד.

עידוד צמיחה

עולם הטיפוח של היום ממקד משאבים רבים בפיתוח של תכשירים עבור צמיחה מוגבר של השיער . מקפסולות לבליעה , שמנים שונים, סרומים , מוסים , שמפואים שונים וכולי ,

ישנה נישה שלמה של חברות ומוצרים שמתעסקים בעידוד של צמיחה . הדבר נפוץ מאוד בקרב אנשים עם שיער דק ודליל , אך גם אלו המעוניינים להאריך את הרעמה שעל ראשם ולהרגיש מלאי ביטחון עצמי.

מכשירים נוספים כמו רולרים לקרקפת וכן מעסים לקרקפת , שנועדו עבור הזרמת דם למקומות ספציפיים בראש ואיתות לקרקפת ששם היא צריכה להצמיח עוד שיערות הם גם מוצרים פופולאריים מאוד שמניבים תוצאות אמתיות באם מקפידים להתמיד בשימוש שלהם.

רוטינות ושגרת טיפוח

עולם טיפוח השיער כיום מתעסק המון ברוטינות טיפוח לשיער . ישנם לא מעט משפיענים ומשפיעניות שהתוכן שלהם ברשתות החברתיות השונות עוסק אך ורק בשגרת טיפוח לשיער ,

מוצרים שהם אוהבים להשתמש בהם , אילו תכשירים הם הכניסו לשגרה שלהם בכדי לקבל תוצאות שונות , על איזה שמפו לשיער או מסיכה לשיער הם ממליצים וכולי .

חשוב לזכור שברשתות החברתיות כמו בכל מקום באינטרנט , אנחנו אף פעם לא יודעים מהי המטרה מאחורי קידומים כאלו ואחרים של מוצרים ,

לכן חשוב לבצע מחקר מעמיק לפני שרוכשים כמויות של תכשיר כזה או אחר.

תוספי תזונה

עולם תוספי התזונה מאז ומתמיד היה קיים , אך עם השנים נעשה מדויק יותר , מעודן יותר , אפקטיבי יותר וכן מורכב מחומרים טבעיים יותר שלא גורמים להתמכרות או לנזק כמו שתוספים מסוימים היו גורמים במרוצת השנים לקהל הלקוחות שלהם.

כיום, תחום תוספי התזונה הוא תחום עצום ומגוון בארץ ובעולם , עם עשרות חברות המציעות תוספי תזונה שמכוונים לסייע לנו במגוון של תחומים .

טיפוח השיער הוא כמובן חלק עצום בתוך העולם הזה , וניתן למצוא מגוון של תוספי תזונה המטר גטים בעיות כאלו ואחרות בשיער , שיער דליל , נשירת שיער , שיער חסר ברק , שיער שברירי , חוסר יכולת להאריך שיער , קשקשים מרובים וכולי .

כמובן שחשוב מאוד להתייעץ עם רופא מוסמך לפני שמחליטים ליטול תוספי תזונה כאלו ואחרים , ולבדוק טוב-טוב מה מסתתר מאחורי התווית שלהם . הימנעו מבליעת כדור לפני שאתם בטוחים שכל מה שיש בו הוא בריא ונכון לגוף שלכם.

הימנעות מחומרים אגרסיביים

אם בשנות ה-70 וה-80 סוגים שונים של ספריי לשיער היו המוצרים הכי חמים בכל חנות, והרסו לאנשים את השיער יחד עם איך שהם הרסו את שכבת האוזון וגרמו לחור באוזון .

ובשנות ה-90 וה-2000 מחליקי שיער גרמו לדורות של נשים שגרמו לנזק כמעט בלתי הפיך לזקיקי השערה שלהן, אז כיום , בשנות ה20 של המאה הנוכחית, דעת הקהל הרווחת היא הימנעות גורפת מחומרים אגרסיביים כימיים שאינם בריאים לשיער.

כמובן שאנשים רבים עדיין משתמשים בספריי, ובמחליקי שיער , ובהחלקות עם חומרים אגרסיביים מאוד – אך לא באופן גורף כמו בעשורים שעברו בהיסטוריה.

הגישה כיום היא הרבה יותר עדינה ומחבקת את סוג השיער שיש לנו , וכמובן אם מחליטים כן להשתמש במחליקים או שיטות אינטנסיביות אחרות , ישנה הבנה שיש צורך להשתמש בחומרים המגנים מפני נזקי חום , שמשמרים את בריאות השיער ככל הניתן.

איך ליצור ערכה לטיפוח השיער?

עכשיו כשאתם מבינים את חשיבותה של יצירת שגרת טיפוח לשיער, כדאי שתקבלו מידע לגבי איך יוצרים ערכה כזו.

ערכה לטיפוח השיער צריכה לשרת את המטרות שלכם , לאפשר לכם להתקדם אל עבר שיער החלומות שלכם , ולתמוך בשינויים שהשיער שלכם עובר בשגרת היום-יום.

ככה עושים את זה בצורה חכמה ואפקטיבית:

אבחנו את סוג השיער שלכם

קודם כל חשוב שתבדקו ותאבחנו את סוג השיער שלכם. הנה מספר סוגי שיער לדוגמא:

 • שיער יבש
 • שיער שומני
 • שיער שנוטה לקשקשים
 • שיער דק
 • שיער שברירי
 • שיער עבה
 • שיער מתולתל
 • שיער חלק
 • שיער שעבר תהליך כימי כזה או אחר

אבחון השיער שלכם יאפשר לכם להתאים עבורו מעטפת שלמה של טכניקות , מוצרים ותכשירים שיעזרו לו להשתפר פלאים. אבל איך מגיעים לאבחנה כזו?

חקרו בעזרת האינטרנט

כמו תמיד האינטרנט הוא מקור ידע משמעותי מאוד וטוב שהוא קיים . עם כמות גדולה של מאמרי תוכן, סרטונים, בלוגים ופורומים . כולם עוסקים בסוגי שיער .

אבחון לשיער וכולי . חשוב לזכור שכל עוד לא צוין כך . אלו שכותבים את התכנים השונים הם אינם מומחים בתחום , ולכן לא כדאי להסתמך אך ורק על דעתם עבור אבחון מושלם של השיער שלכם .

מה גם שהעין שלכם לא תדע לזהות דברים שעין מומחית תוכל לזהות . לכן מומלץ לקרוא ולחקור לגבי התחום ברחבי האינטרנט . אך לא להחליט החלטות הרות גורל.

ערכה מומלצת לטיפוח השיער
ערכה מומלצת לטיפוח השיער

 

התייעצו עם איש מקצוע

רופאי עור וכן ספרים מומחים ומנוסים בתחום ידעו לעזור לכם להגדיר את סוג השיער שלכם, את התכונות הראשיות שלו ומה יכול לעזור לו להיות הגרסה הכי טובה של עצמו.

חשוב שתתנו את המקום עבור דעה של יועץ כזה או אחר, בעיקר אם השיער שלכם נמצא במצב לא טוב, שמפריע לכם, שגורם לתופעות כמו גירוד, קשקשים חמורים, נשירה מרובה, וכולי.

ישנם רופאי עור שיוכלו לדוגמא להמליץ על שמפו לשיער כמו שמפו ללא מלחים, או על מסיכה לשיער שמזינה אותו במינרליים נחוצים.

 

הגדירו מטרת-על

לאחר האבחון שהשיער שלכם עבר, כאשר יש בידכם את הידע לגבי הסוג שלו , והבעיות שהוא סובל מהם כרגע, תוכלו להחליט על מטרות העל של תהליך שיקום השיער שלכם.

המטרות יכולות להיות מגוונות מאוד, כמו למשל:

 • לשקם שיער שעבר תהליך כימי כמו החלקה במשך שנים
 • לרפא את הקרקפת המגורה שגורמת לגירוד רב
 • לעצור נשירה מרובה של השיער ולגרום לצמיחה מחודשת
 • להאריך שיער שנעצר בתהליך הצמיחה שלו
 • ועוד!

המטרה תהיה מאוד אינדיבידואלית אך היא תוכל לפקס אתכם ולעזור לכם להבין איזו שגרת טיפוח אתכם צריכים . ואיזו ערכה לטיפוח השיער תתאים לכם .

האם אתם צריכים שמפו ללא מלחים? אולי מסכה לשיער שתעניק לו לחות וברק? אולי שמפו לשיער דליל שיעודד צמיחה? לאחר שתבינו מהי המטרה שלכם , תוכלו להתאים לה תכשיר.

זכרו שלא כל הנוצץ זהב

אז הבנתם מהו סוג השיער שלכם . הגדרתם מטרות על ברורות . ועכשיו אתם ניגשים לבחירה של תכשירים ומוצרים שונים שיעזרו לכם להגיע למטרה הזו .

אבל חשוב מאוד שתזכרו שלא כל הנוצץ זהב – חברות הטיפוח השונות כיום ׳דוחפות׳ מוצרים באופן מאוד אינטנסיבי לקהל היעד שלהן .

ולעיתים קמפיין מוצלח או המצלמה של משפיענית כזו או אחרת עלולים לגרום לנו לחשוב שזהו המוצר המושלם עבורנו כשבמציאות זה לא המצב .

אז חשוב לזכור להתעלם מהפרסומות ככל הניתן ולברר טוב-טוב על המוצר לפני שרוכשים אותו.

בצעו מחקר מעמיק על המותגים השונים

בהמשך לסעיף הקודם, בו המלצנו לא לרכוש באופן עיוור מוצרים רק כי הם משווקים בצורה מוצלחת – חשוב מאוד שתזכרו לבצע מחקר מעמיק מאוד על המותגים השונים הקיימים בשוק .

בדקו את רשימת הרכיבים, קראו על כל אחד מהם ואיך הוא עוזר לשיער שלכם . הבינו איזה חומרים עדיפים על פני האחרים .

קראו לגבי גישות שונות לטיפוח השיער ומה הן ממליצות עבור השיער שלכם – למשל שמפו ללא מלחים .

כשתבצעו את המחקר הזה , תבינו אילו מוצרים איכותיים באמת ואילו בעיקר מלאים ברעש וצלצולים , ונועדו בכדי למכור לכם מוצר ולא לעזור לכם לשפר את מצב השיער שלכם.

הגדירו תקציב

השלב הבא יהיה להגדיר תקציב. אחרי מחקר קטן תבינו מהו טווח המחירים הנהוג עבור המוצרים השונים .

וכך תוכלו להחליט אילו סכומים אתם מרגישים בנוח להוציא ל שגרת טיפוח לשיער שלכם . זכרו כי ערכה לטיפוח השיער לאו דווקא חייבת לעלות מאות שקלים .

אבל ישנם מוצרים איכותיים באמת ששווה להשקיע בהם קצת יותר בכדי לקבל תוצאות נהדרות.

קראו ביקורות רבות

נכון, המלצנו שלא ללכת שולל אחרי פרסומות ומקצוענים , אך בקורות מהקהל הרחב הן דרך מעולה להבין האם המוצר באמת עובד עבור קהל היעד שלו .

כיום ישנם אתרים רבין המאפשר השארת של ביקורת על מוצר שנקנה . ותוכלו לבחון בעצמכם את רמת האפקטיביות של המוצר .

שביעות הרצון של הלקוחות ממנו , מהי ההשפעה שלו לטווח הרחוק , על לקוחות שהשתמשו בו חודשיים שלושה או יותר – ועוד .

ככל שתקראו יותר בקורות ותבינו מהי חוות דעת הקהל על המוצר .  כך תרגישו יותר טבוחים להשקיע בו . או שתרגישו בטוחים לוותר עליו .

מחקר מקיף הכולל ביקורות קהל יעזור לכם להגיע אל ערכת טיפוח לשיער שתהיה מורכבת מכל המוצרים שהכי מתאימים לשיער שלכם .

שיובילו אותו קדימה ויגרמו לו להיות ולהיראות הכי טוב שיש.

לסיכום

לכל אחד מאתנו שיער שונה, בסוג שלו, הטקסטורה שלו . הצבע שלו , המרקם של, המטען הגנטי שלו והפוטנציאל החבוי בו .

בעזרת אבחון נכון של השיער שלכם , מחקר מעמיק לגבי מוצרים שונים . ייעוץ עם איש מקצוע ,

וגישה חדשנית כלפי תחום הטיפוח תוכלו גם אתם להרכיב ערכה לטיפוח השיער שתשרת את כל הרצונות שלכם .

תגשים את המטרות שלכם ותאפשר לכם ליהנות משיער שופע, מלא ברק, בריא וחיוני.

Q&A

מה חשוב לדעת כאשר מרכיבים ערכה לטיפוח השיער?

כשאנו מרכיבים לעצמנו ערכה לטיפוח השיער. חשוב לאבחן את סוג השיער שלנו, המצב הנוכחי שלו, המטרות שלנו, ומה הפוטנציאל שלו .

ניתן לעשות זאת בעזרת האינטרנט . פורומים שונים לטיפוח שיער וכן בעלי מקצוע , כמו רופאי עור וספרים שיודעים לאבחן את סוג השיער ולהמליץ המלצות.

ממה יכולה להיות מורכבת ערכה לטיפוח השיער?

ערכה לטיפוח השיער יכולה להיות מורכבת ממוצרים כמו שמפו ללא מלחים . מסיכה לשיער שעבר החלקה . סרום לשיער דליל, שמן לקצוות שיער שרופים .

מרכך לשיער חיוני, ועוד ועוד. הערכה תהיה אינדיבידואלית מאוד וחשוב להתאים אותה לשיער שלכם בלבד.

 

ערכה מומלצת לטיפוח השיער | טיפוח השיער |  שמפו ללא מלחים | סרום לשיער | שמפו מומלץ לשיער